نگاه تحقیرآمیز به معلولان مشکلات این قشر را افزایش می دهد

احمدی:
نگاه تحقیرآمیز به معلولان مشکلات این قشر را افزایش می دهد

رئیس هیئت مدیره موسسه نیکوکاری رعد گفت: نگاه تحقیرآمیز به معلولان مشکلات این قشر را افزایش داده و باید با فرهنگسازی صحیح این نوع نگاه را از جامعه حذف کرد.
به گزارش خبرنگار مهر در کرج، غلامرضا احمدی بعداز ظهر پنجشنبه در حاشیه مراسم بزرگداشت روز جهانی معلول در کرج در جمع خبرنگاران افزود: بسیاری از افراد در جامعه تصور می کنند که معلولان فاقد توانایی لازم برای اداره زندگی خود هستند درحالیکه اینگونه نیست و باید باور داشته باشیم معلولیت یک محدودیت محسوب نمی شود.
وی ادامه داد: بخش مهمی از دغدغه های معلولان به طرز تلقی غلط جامعه از آنها بازمی گردد و بسیاری از معلولان از این نگاه در عذاب و رنج هستند.
این مسئول بیان کرد: معلولان در صورت مناسب بودن شرایط می توانند بر بسیاری از موانع در زندگی خود غلبه کنند و نباید تصور کنیم که آنها فاقد توانایی های لازم برای اداره زندگی خود هستند.
احمدی عنوان کرد: معلولان فراوانی بر مشکلات جسمی خود غلبه کرده و اجازه نداده اند این مشکلات عاملی برای متوقف شدن فعالیتهای آنها باشد.
فرهنگسازی کافی در زمینه حل مشکل معلولان صورت نگرفته است
احمدی در بخش دیگری از سخنان خود نیز خاطرنشان کرد: فرهنگسازی کافی در زمینه حل مشکل معلولان صورت نگرفته است که این امر دغدغه ها را به شدت افزایش داده است.
وی ادامه داد: لازم است فرهنگسازی لازم در کشور صورت گیرد تا توانایی های بالقوه و بالفعل معلولان معرفی شود و دیگر کسی به چشم ترحم یا تحقیر به آنها نگاه نکند.
احمدی اضافه کرد: توانایی های بسیاری از افراد معلول از توانایی های افراد سالم بیشر است و این امر را تجربه نیز ثابت کرده است.
وی یادآور شد: طبق آمار حدود 10 درصد جمعیت جهان را افراد معلول تشکیل می دهند و در این میان حدود 80 درصد معلولان در کشورهای جهان سوم زندگی می کنند.
موسسه رعد در زمینه ارائه آموزشهای فنی و حرفه به معلولان جسمی حرکتی کرج فعالیت می کند.

منبع : خبرگزاری مهردفعات مشاهده: 5216 بار   |   دفعات چاپ: 1509 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 319 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb