روسیه پروژه های حمایت از معلولان را جدی تر می گیرد

روسیه پروژه های حمایت از معلولان را جدی تر می گیرد

پروژه بین المللی با هدف پیوستن معلولان به جامعه در روسیه مثبت ارزیابی شده است و این مساله باعث می شود تا مقامات دولتی با جدیت بیشتری برای اجرای پروژه هایی با اهداف مشابه سرمایه گذاری کنند. این فعالیت سه ساله در راستای بهبود شریط زندگی معلولان ، استفاده از فناوری های تازه برای توان بخشی ، بالا بردن نقش تربیتی والدین و گسترش طیف خدمات اجتماعی و دیگر اشکال خدمات در چهارچوب خانواده قرار دارد. به گزارش «شهر» به نقل از ریانووستی،در سال 2006 یک کنفرانس بین المللی با شرکت نمایندگان روسیه، نروژو سوئد در مورمانسک برگزار شد که آغازگر اجرای یک پروژه تازه برای سازگار کردن کودکان و جوانان معلول با جامعه بود. این پروژه در راستای نه فقط استفاده و آزمایش فناوری ها و روش های تازه بلکه تغییر سیاست کار جامع با معلولان ، گسترش طیف متخصصان برای کمک رسانی به آنها و ازجمله جلب داوطلبان قرار دارد .
درنتیجه تلاش های مشترک چند مرکز برای توان بخشی و تطبیق اجتماعی کودکان معلول دایر شده که با موفقیت در حال کار هستند .علاوه براین متخصصان توانسته اند با کارآموزی در نروژ، سوئد و فنلاند ، معلومات و تجارب خود را تکمیل کنند .
نادژدا ماکسیمووا ـ رئیس کمیته سیاست اجتماعی و حفاضت از سلامتی مجلس دومای روسیه می گوید:"برنامه های ما در راستای حمایت اجتماعی از معلولان ، دفاع از آنها و دمساز کردن آنها با جامعه قرار دارند . همچنین ما با والدین چنین کودکانی زیاد کار می کنیم. متخصصان ما در مدارس با کودکان معمولی درباره موضوع برخورد ملایم و خوب با همسالان معلول و کمک رسانی به آنها صحبت می کنند."
پروژه بین المللی برای سازگار کردن معلولان با جامعه در استان مورمانسک بسیار مفید بود و با علاقه و توجه صادقانه متخصصان خدمات اجتماعی در منطقه روبرو شد. آنها تجارب پرارزشی را کسب کردند که به آنها امکان می دهد در آینده جوانان دارای امکانات محدود بدنی را با موفقیت با جامعه سازگار کنند. تصمیم گرفته شده در این منطقه از روش آموزش از راه دور استفاده شود .این امر به کودکان امکان خواهد داد در خانه از طریق اینترنت با معلمان معاشرت کنند.
درنظر است در سال 2010 شمار امدادرسانان داوطلب به کودکان معلول بویژه دانشجویان داوطلب افزایش یافته ، تخصیص وجوه برای رفع نیاز های معلولان دوبرابر شده و رسانه های گروهی بطور فعال تری به مسائل مربوط به کودکان دارای امکانات محدود بدنی جلب شوند.

منبع : خبرگزاری شهر

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 3832 بار   |   دفعات چاپ: 1247 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 237 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb