نیجریه بیشترین موارد فلج اطفال را در جهان دارد

نیجریه بیشترین موارد فلج اطفال را در جهان دارد

نیجریه در سال دو هزار و هشت ، بیشترین تعداد موارد ابتلا به بیماری فلج اطفال را داشته است.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس از آتلانتا ، محققان علوم پزشکی اعلام کردند هفتصد و نود و هشت مورد از یک هزار و ششصد و پنجاه و یک مورد فلج اطفال در سال دو هزار و هشت ، در کشور نیجریه بوده اند که چهل و هشت درصد کل موارد را شامل می شود.
مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در امریکا ،‌ سی دی سی ، اعلام کرد نیجریه منبع گسترش و انتقال ویروس پولیو در سیزده کشور اطراف بوده است.
با اینکه دولت و مقامات بهداشتی نیجریه ، در تلاشند که این بیماری را ریشه کن کنند ولی همه سه گونه این ویروس هنوز هم در حال گسترش هستند و افراد جدیدی را به فلج اطفال مبتلا می کنند.
برنامه ریشه کنی فلج اطفال از سال هزار و نهصد و نود و هشت ، آغاز شده و گرچه در سال های نخست، این برنامه موفقیت قابل توجهی به دست آورد اما بعدا مشکلاتی در تکمیل آن بروز کرد.
در صورتی که برنامه واکسیناسیون به طور کامل و در تمامی کشورها به اجرا گذاشته نشود خطر بروز مجدد بیماری در سطح گسترده وجود دارد.
براساس تخمین های صورت گرفته، میزان ابتلا به بیماری فلج اطفال در سال دو هزار و سه به حدود بیست هزار نفر در سطح جهان می رسید که در سال دو هزار و چهار به کمتر از ده هزار مورد کاهش یافت.
واکسیناسیون فلج اطفال با خوراندن مایع مخصوص صورت می گیرد و به دلیل سادگی اجرا و کم بودن نسبی هزینه قابل اجرا در اکثر نقاط است.
تاکنون تلاش منسجم جهانی در مبارزه با آبله این بیماری را در سطح جهانی ریشه کن کرده که دلیل آن نیز ساده بودن واکسیناسیون و همکاری تمامی کشورها در اجرای برنامه ریشه کنی بوده است.

منبع : واحد مرکزی خبر

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 3556 بار   |   دفعات چاپ: 1217 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 245 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb