استعفای پروفسور استیون هاکینگ از استادی دانشگاه کمبریج

پروفسور استیون هاکینگ

فیزیکدان برجسته معلول از استادی دانشگاه کمبریج استعفا کرد

فیزیکدان برجسته انگلیسی که سالهاست به سبب معلولیت روی صندلی چرخدار زندگی می کند از سمت استاد ریاضی دانشگاه کمبریج استعفا کرد.
روزنامه اینترنتی روسی ایزوستیا در شماره امروز خود در اینترنت نوشت،‌ تصمیم پروفسور استیون هاکینگ با بخشنامه جدید دانشگاه در ارتباط است که بر اساس ان افراد بالای شصت و هفت سال نمی توانند به عنوان استاد ریاضی در ان فعالیت کنند و پروفسور هاکینگ در ماه ژانویه شصت و هفت سالگی را پشت سر گذاشته است.
وی از این پس به عنوان استاد ریاضیات پایه و فیزیک نظری در دانشگاه کمبریج به فعالیت ادامه خواهد داد.
بر اساس این گزارش پزشکان در سال هزار و نهصد و شصت و سه، یعنی زمانی که پروفسور هاکینگ بیست و سه سال داشت متوجه ابتلای وی به بیماری تحلیل عضلانی شدند و پیش بینی کردند که وی چند سال بیشتر زندگی نخواهد کرد اما وی با بی اعتنایی به همه پیش بینی های بدبینانه به فعالیت علمی خود ادامه داد،‌ دو بار ازدواج کرد و صاحب سه فرزند شد. وی که همیشه روی صندلی چرخدار قراردارد و تنها با کمک رایانه می تواند با مردم صحبت کند یکی از برجسته ترین دانشمندان جهان به شمار می رود و بخش عمده شهرت خود را مرهون کتاب «تاریخچه کوتاه زمان»‌ است که در سال هزارو نهصد و هشتاد و هشت با شمارگان ده میلیون در سراسر جهان منتشر شد.

منبع : واحد مرکزی خبر

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 3482 بار   |   دفعات چاپ: 1220 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 254 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb