پارس خودرو آماده واگذاری 9 هزار و 500 خودرو به معلولان و جانبازان

پارس خودرو آماده واگذاری 9 هزار و 500 خودرو به معلولان و جانبازان

نماینده پارس خودرو در پروژه مناسب سازی گفت: پارس خودرو برای واگذاری 9 هزار و 500 خودرو به معلولان و جانبازان آمادگی دارد که این آمار 75 درصد تعداد ثبت نام شده های بهزیستی را شامل می شود.
به گزارش ایران اکونومیست، احمدرضا وفایی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی حیات درخصوص واگذاری خودروهای ویژه معلولان و جانبازان اعلام کرد: پارس خودرو طبق برنامه ریزی بهزیستی درفاز اول ، 2 هزار خودروی مناسب سازی شده به معلولان و جانبازان واگذار می کند و این درحالی است که برنامه ریزی های این شرکت برای 9 هزار و 500 خودرو انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه این تعداد 75 درصد ثبت نامی های بهزیستی را پوشش می دهد ادامه داد: فاز اول واگذاری خودروها از آذر آغاز و تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.
وفایی با اعلام اینکه پارس خودرو با توجه به آگاهی از انتظار چندین ساله معلولان و جانبازان برای شروع خط تولید این خودروها زمان واگذاری آنها را به حداقل رسانده تا این افراد بیش از این در انتظار دریافت این خودروها نباشند متذکر شد: جانبازان و معلولان باید صبر داشته و مطمئن باشند زمانی که صرف می شود به تست های اولیه و کنترل کیفیت محصولات اختصاص می یابد تا معلول یا جانباز با مشکلی مواجه نشوند.
وی درخصوص شرایط واگذاری خودروها گفت: واگذاری با خودروهای مجهز به کنترل دستی (hand control) برای معلولان پای راست، خودروهای مجهز به کلاچ اتومات برای معلولان پای چپ و ادغام این تجهیزات به همراه بچه صندلی با قابلیت چرخش برای معلول دو پا آغاز می شود.
نماینده پارس خودرو در پروژه مناسب سازی با اشاره به نحوه ثبت نام خودرو ویژه معلولان و جانبازان گفت: در تمام کشورهای دنیا این خودروها با مراجعه شخص معلول به شرکت خودروساز و معرفی به شرکت توانبخشی (CBR) به منظور شناسایی نوع معلولیت و نوع خودرو مناسب برای فرد انجام می شود تا شرکت خودروساز، خودرو مدنظر فرد را با توجه به شرایط وی با نظر کارشناس فنی و توانبخشی مناسب سازی کند.
وفایی ادامه داد: پارس خودرو و سایپا پس از اتمام واگذاری 12 هزار خودروی ثبت نام شده توسط بهزیستی به عنوان طرح بعدی، آماده سازی خودرو با توجه به درخواست معلول و جانباز را در دستور کار خود قرار می دهد تا هر فرد با توجه به شرایط مالی و جسمی بتواند از خودرو استفاده کند.
وی در پایان با اعلام اینکه در بین فهرست ثبت نام بهزیستی به دلیل اعلام نکردن محدودیت در نوع معلولیت ها 35 نفر با معلولیت 2 پا و 2 دست و 79 نفر با معلولیت 2 دست وجود دارند اضافه کرد: مناسب سازی خودرو برای این افراد باید با نظر کارشناس توانبخشی و پلیس راهنمایی و رانندگی صورت گیرد و طرحی زمان بر محسوب می شود.

• ایران اکونومیست

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 18118 بار   |   دفعات چاپ: 1380 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 317 بار   |   1 نظرCAPTCHA code

نظرات کاربران

نظر ارسال شده توسط نام يا پست الكترونيك در تاریخ ۱۳۸۹/۳/۲۶
با سلام
براي افرادي كه از ناحيه دست چپ معلول هستند چه اقداماتي انجام داده ايدبا كمال تاسف بايد بگم ظاهرا اين قشر معلول مورد حمايت نيستند.
با تشكر ياري


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb